LIGA 3, Seria 1, 2018-2019


Etapa 1 – 25 august 2018

Știința Miroslava – CSM Râmnicu Sărat 1-0

CSM Pașcani – Oțelul Galați 0-1

Sănătatea Darabani – Sporting Liești 1-5

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Metalul Buzău 0-1

Gloria Buzău – KSE Târgu Secuiesc 3-2

Bucovina Rădăuți – CSM Roman 1-0

FC II Botoșani – Foresta Suceava amânat pentru 11.09.2018

Șomuz Fălticeni – CSM Focșani 0-1



Etapa 2 – 01 septembrie 2018

CSM Râmnicu Sărat – CSM Focșani 1-1

Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni 1-0

CSM Roman – FC II Botoșani 2-1

KSE Târgu Secuiesc – Bucovina Rădăuți 3-0

Metalul Buzău – Gloria Buzău 0-3

Sporting Liești – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 1-2

Oțelul Galați – Sănătatea Darabani 7-0

Știința Miroslava – CSM Pașcani 2-0



Etapa 3 – 08 septembrie 2018

CSM Pașcani – CSM Râmnicu Sărat 0-0

Sănătatea Darabani – Știința Miroslava 2-0

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Oțelul Galați 0-1

Gloria Buzău – Sporting Liești 2-0

Bucovina Rădăuți – Metalul Buzău 2-1

FC II Botoșani – KSE Târgu Secuiesc 0-1

Șomuz Fălticeni – CSM Roman 1-0

CSM Focșani – Foresta Suceava 1-0



Etapa 4 – 15 septembrie 2018

CSM Râmnicu Sărat – Foresta Suceava 1-1

CSM Roman – CSM Focșani 0-1

KSE Târgu Secuiesc – Șomuz Fălticeni 4-0

Metalul Buzău – FC II Botoșani 2-1

Sporting Liești – Bucovina Rădăuți 0-1

Oțelul Galați – Gloria Buzău 0-0

Știința Miroslava – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 1-0

CSM Pașcani – Sănătatea Darabani 2-1
CLASAMENT Etapa 4



Etapa 5 – 22 septembrie 2018

Sănătatea Darabani – CSM Râmnicu Sărat

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – CSM Pașcani

Gloria Buzău – Știința Miroslava

Bucovina Rădăuți – Oțelul Galați

FC II Botoșani – Sporting Liești

Șomuz Fălticeni – Metalul Buzău

CSM Focșani – KSE Târgu Secuiesc

Foresta Suceava – CSM Roman



Etapa 6 – 29 septembrie 2018

CSM Râmnicu Sărat – CSM Roman

KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava

Metalul Buzău – CSM Focșani

Sporting Liești – Șomuz Fălticeni

Oțelul Galați – FC II Botoșani

Știința Miroslava – Bucovina Rădăuți

CSM Pașcani – Gloria Buzău

Sănătatea Darabani – CSM Ceahlăul Piatra Neamț



Etapa 7 – 06 octombrie 2018

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – CSM Râmnicu Sărat

Gloria Buzău – Sănătatea Darabani

Bucovina Rădăuți – CSM Pașcani

FC II Botoșani – Știința Miroslava

Șomuz Fălticeni – Oțelul Galați

CSM Focșani – Sporting Liești

Foresta Suceava – Metalul Buzău

CSM Roman – KSE Târgu Secuiesc



Etapa 8 – 13 octombrie 2018

CSM Râmnicu Sărat – KSE Târgu Secuiesc

Metalul Buzău – CSM Roman

Sporting Liești – Foresta Suceava

Oțelul Galați – CSM Focșani

Știința Miroslava – Șomuz Fălticeni

CSM Pașcani – FC II Botoșani

Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuți

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Gloria Buzău



Etapa 9 – 20 octombrie 2018

Gloria Buzău – CSM Râmnicu Sărat

Bucovina Rădăuți – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

FC II Botoșani – Sănătatea Darabani

Șomuz Fălticeni – CSM Pașcani

CSM Focșani – Știința Miroslava

Foresta Suceava – Oțelul Galați

CSM Roman – Sporting Liești

KSE Târgu Secuiesc – Metalul Buzău



Etapa 10 – 27 octombrie 2018

CSM Râmnicu Sărat – Metalul Buzău

Sporting Liești – KSE Târgu Secuiesc

Oțelul Galați – CSM Roman

Știința Miroslava – Foresta Suceava

CSM Pașcani – CSM Focșani

Sănătatea Darabani – Șomuz Fălticeni

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – FC II Botoșani

Gloria Buzău – Bucovina Rădăuți



Etapa 11 – 03 noiembrie 2018

Bucovina Rădăuți – CSM Râmnicu Sărat

FC II Botoșani – Gloria Buzău

Șomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

CSM Focșani – Sănătatea Darabani

Foresta Suceava – CSM Pașcani

CSM Roman – Știința Miroslava

KSE Târgu Secuiesc – Oțelul Galați

Metalul Buzău – Sporting Liești



Etapa 12 – 10 noiembrie 2018

CSM Râmnicu Sărat – Sporting Liești

Oțelul Galați – Metalul Buzău

Știința Miroslava – KSE Târgu Secuiesc

CSM Pașcani – CSM Roman

Sănătatea Darabani – Foresta Suceava

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – CSM Focșani

Gloria Buzău – Șomuz Fălticeni

Bucovina Rădăuți – FC II Botoșani



Etapa 13 – 17 noiembrie 2018

FC II Botoșani – CSM Râmnicu Sărat

Șomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți

CSM Focșani – Gloria Buzău

Foresta Suceava – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

CSM Roman – Sănătatea Darabani

KSE Târgu Secuiesc – CSM Pașcani

Metalul Buzău – Știința Miroslava

Sporting Liești – Oțelul Galați



Etapa 14 – 24 noiembrie 2018

CSM Râmnicu Sărat – Oțelul Galați

Știința Miroslava – Sporting Liești

CSM Pașcani – Metalul Buzău

Sănătatea Darabani – KSE Târgu Secuiesc

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – CSM Roman

Gloria Buzău – Foresta Suceava

Bucovina Rădăuți – CSM Focșani

FC II Botoșani – Șomuz Fălticeni



Etapa 15 – 01 decembrie 2018

Șomuz Fălticeni – CSM Râmnicu Sărat

CSM Focșani – FC II Botoșani

Foresta Suceava – Bucovina Rădăuți

CSM Roman – Gloria Buzău

KSE Târgu Secuiesc – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

Metalul Buzău – Sănătatea Darabani

Sporting Liești – CSM Pașcani

Oțelul Galați – Știința Miroslava.



Etapa 16 – 02 martie 2019

CSM Râmnicu Sărat – Știința Miroslava

Oțelul Galați – CSM Pașcani

Sporting Liești – Sănătatea Darabani

Metalul Buzău – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

KSE Târgu Secuiesc – Gloria Buzău

CSM Roman – Bucovina Rădăuți

Foresta Suceava – FC II Botoșani

CSM Focșani – Șomuz Fălticeni



Etapa 17 – 09 martie 2019

CSM Focșani – CSM Râmnicu Sărat

Șomuz Fălticeni – Foresta Suceava

FC II Botoșani – CSM Roman

Bucovina Rădăuți – KSE Târgu Secuiesc

Gloria Buzău – Metalul Buzău

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Sporting Liești

Sănătatea Darabani – Oțelul Galați

CSM Pașcani – Știința Miroslava



Etapa 18 – 16 martie 2019

CSM Râmnicu Sărat – CSM Pașcani

Știința Miroslava – Sănătatea Darabani

Oțelul Galați – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

Sporting Liești – Gloria Buzău

Metalul Buzău – Bucovina Rădăuți

KSE Târgu Secuiesc – FC II Botoșani

CSM Roman – Șomuz Fălticeni

Foresta Suceava – CSM Focșani



Etapa 19 – 23 martie 2019

Foresta Suceava – CSM Râmnicu Sărat

CSM Focșani – CSM Roman

Șomuz Fălticeni – KSE Târgu Secuiesc

FC II Botoșani – Metalul Buzău

Bucovina Rădăuți – Sporting Liești

Gloria Buzău – Oțelul Galați

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Știința Miroslava

Sănătatea Darabani – CSM Pașcani



Etapa 20 – 30 martie 2019

CSM Râmnicu Sărat – Sănătatea Darabani

CSM Pașcani – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

Știința Miroslava – Gloria Buzău

Oțelul Galați – Bucovina Rădăuți

Sporting Liești – FC II Botoșani

Metalul Buzău – Șomuz Fălticeni

KSE Târgu Secuiesc – CSM Focșani

CSM Roman – Foresta Suceava



Etapa 21 – 06 aprilie 2019

CSM Roman – CSM Râmnicu Sărat

Foresta Suceava – KSE Târgu Secuiesc

CSM Focșani – Metalul Buzău

Șomuz Fălticeni – Sporting Liești

FC II Botoșani – Oțelul Galați

Bucovina Rădăuți – Știința Miroslava

Gloria Buzău – CSM Pașcani

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Sănătatea Darabani



Etapa 22 – 13 aprilie 2019

CSM Râmnicu Sărat – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

Sănătatea Darabani – Gloria Buzău

CSM Pașcani – Bucovina Rădăuți

Știința Miroslava – FC II Botoșani

Oțelul Galați – Șomuz Fălticeni

Sporting Liești – CSM Focșani

Metalul Buzău – Foresta Suceava

KSE Târgu Secuiesc – CSM Roman



Etapa 23 – 17 aprilie 2019

KSE Târgu Secuiesc – CSM Râmnicu Sărat

CSM Roman – Metalul Buzău

Foresta Suceava – Sporting Liești

CSM Focșani – Oțelul Galați

Șomuz Fălticeni – Știința Miroslava

FC II Botoșani – CSM Pașcani

Bucovina Rădăuți – Sănătatea Darabani

Gloria Buzău – CSM Ceahlăul Piatra Neamț



Etapa 24 – 20 aprilie 2019

CSM Râmnicu Sărat – Gloria Buzău

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Bucovina Rădăuți

Sănătatea Darabani – FC II Botoșani

CSM Pașcani – Șomuz Fălticeni

Știința Miroslava – CSM Focșani

Oțelul Galați – Foresta Suceava

Sporting Liești – CSM Roman

Metalul Buzău – KSE Târgu Secuiesc



Etapa 25 – 27 aprilie 2019

Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat

KSE Târgu Secuiesc – Sporting Liești

CSM Roman – Oțelul Galați

Foresta Suceava – Știința Miroslava

CSM Focșani – CSM Pașcani

Șomuz Fălticeni – Sănătatea Darabani

FC II Botoșani – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

Bucovina Rădăuți – Gloria Buzău



Etapa 26 – 04 mai 2019

CSM Râmnicu Sărat – Bucovina Rădăuți

Gloria Buzău – FC II Botoșani

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Șomuz Fălticeni

Sănătatea Darabani – CSM Focșani

CSM Pașcani – Foresta Suceava

Știința Miroslava – CSM Roman

Oțelul Galați – KSE Târgu Secuiesc

Sporting Liești – Metalul Buzău



Etapa 27 – 08 mai 2019

Sporting Liești – CSM Râmnicu Sărat

Metalul Buzău – Oțelul Galați

KSE Târgu Secuiesc – Știința Miroslava

CSM Roman – CSM Pașcani

Foresta Suceava – Sănătatea Darabani

CSM Focșani – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

Șomuz Fălticeni – Gloria Buzău

FC II Botoșani – Bucovina Rădăuți



Etapa 28 – 11 mai 2019

CSM Râmnicu Sărat – FC II Botoșani

Bucovina Rădăuți – Șomuz Fălticeni

Gloria Buzău – CSM Focșani

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Foresta Suceava

Sănătatea Darabani – CSM Roman

CSM Pașcan – KSE Târgu Secuiesc

Știința Miroslava – Metalul Buzău

Oțelul Galați – Sporting Liești



Etapa 29 – 18 mai 2019

Oțelul Galați – CSM Râmnicu Sărat

Sporting Liești – Știința Miroslava

Metalul Buzău – CSM Pașcani

KSE Târgu Secuiesc – Sănătatea Darabani

CSM Roman – CSM Ceahlăul Piatra Neamț

Foresta Suceava – Gloria Buzău

CSM Focșani – Bucovina Rădăuți

Șomuz Fălticeni – FC II Botoșani



Etapa 30 – 25 mai 2019

CSM Râmnicu Sărat – Șomuz Fălticeni

FC II Botoșani – CSM Focșani

Bucovina Rădăuți – Foresta Suceava

Gloria Buzău – CSM Roman

CSM Ceahlăul Piatra Neamț – KSE Târgu Secuiesc

Sănătatea Darabani – Metalul Buzău

CSM Pașcani – Sporting Liești

Știința Miroslava – Oțelul Galați.






CUPA ROMÂNIEI, Ediția 2018-2019
Turul 1
Viitorul Curița (BC) – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 0-2
Turul 2
Unirea Mircești (IS) – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 0-5
Turul 3
CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Aerostar Bacău (Liga 2) 1-4






REZULTATE Liga 4, sezonul 2017-2018

Zimbrul Vânători Neamț – CSM Ceahlăul 1-4


CSM Ceahlăul – Moldova Cordun 10-1


CS Steel Man Tg. Neamț – CSM Ceahlăul 0-5


CSM Ceahlăul – Bradu Borca 7-1


Cimentul Bicaz – CSM Ceahlăul 2-4


CSM Ceahlăul – CS Speranța Răucești 3-0


ACS Endani Poiana Teiului – CSM Ceahlăul 2-2


Voința Ion Creangă – CSM Ceahlăul 1-4


CSM Ceahlăul – Victoria Horia 3-1


Moldova Cordun – CSM Ceahlăul 0-6


CSM Ceahlăul – Steel Man Tg. Neamț 3-0


Bradul Borca – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 1-1


CSM Ceahlăul Piatra Neamț – CS Cimentul Bicaz 5-0


CS Speranța Răucești – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 2-1


CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Voința Ion Creangă 4-0


Victoria Horia – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 1-3


CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Victoria Horia 5-0


CSM Ceahlăul Piatra Neamț – CS Bradu Borca 1-1


CS Cimentul Bicaz – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 1-2


CS Bradu Borca – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 1-0


Victoria Horia – CSM Ceahlăul Piatra Neamț 0-3


CSM Ceahlăul Piatra Neamț – CS Cimentul Bicaz 3-0


CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Voința Ion Creangă 5-0

duminică, 10.06.2018 – ora 11:00, FINALA Cupei României, Faza județeană


Victoria Lețcani – CSM Ceahlăul Piatra Neamț
(nu s-a disputat)

sâmbătă, 16.06.2018 – turul barajului de promovare în Liga 3


CSM Ceahlăul Piatra Neamț – Victoria Lețcani
(nu s-a disputat)

sâmbătă, 23.06.2018 – returul barajului de promovare în Liga 3

CLASAMENT